Informatie & Tijden

Concert: Jan Verheyen – Een muzikale reis door de seizoenen

Datum: Donderdag 9 oktober 2025
Tijdstip: 13:00 tot 14:00
Locatie: Drunen
Entree: Gratis
Aanmelden: Nodig

Een muzikale reis door de seizoenen

In het kader van de carrousel verzorgt de Belgische beiaardier Jan Verheyen een sfeervol programma dat zich laat inspireren door het ritme van de natuur. Al meer dan 600 jaar markeren de beiaarden van ‘s-Hertogenbosch en omstreken niet alleen de tijd, maar ook het leven van alledag — als een muzikaal perpetuum mobile.

Met een knipoog naar Vivaldi’s beroemde Vier Jaargetijden heeft Jan Verheyen een eigenzinnige beiaardcompositie rondom de vier seizoenen samengesteld.
Elk deel van dit concert wordt geopend met een fragment uit Vivaldi’s werk, gevolgd door verrassende aanvullingen zoals klassieke miniaturen, moderne filmmuziek en zelfs een popmedley.


Programma-overzicht

De lente

  • Allegro uit La Primavera – Antonio Vivaldi (arr. A. Abbenes)
  • Preludio Koekoek – Matthias Van den Gheyn
  • Waar is de lente – Jan Verheyen
    (Variaties op “Daar is de lente” van Jan de Wilde)

De zomer

  • Allegro non molto uit L’estate – Antonio Vivaldi (arr. A. Abbenes)
  • Comptine d’un autre été – Yann Tiersen (arr. L. Janssens)

De herfst

  • Allegro uit L’autunno – Antonio Vivaldi (arr. A. Abbenes)
  • Enkele delen uit L’automne-Valse – Isaac Albeniz (arr. J. Verheyen)
  • Medley – arr. J. Verheyen
    • October (U2)
    • Harvest Moon (Neil Young)
    • Les Feuilles Mortes (Yves Montand)

De winter

  • Allegro non molto uit L’inverno – Antonio Vivaldi (arr. A. Abbenes)
  • Largo – Antonio Vivaldi
  • Harry in Winter – Patrick Doyle (arr. J. Verheyen)

Over de beiaardier – Jan Verheyen

Jan Verheyen is stadsbeiaardier van Hasselt en Neerpelt (België) en een veelzijdige pionier in de beiaardwereld. Als oprichter van Bells Lab ontwikkelt hij innovatieve projecten die het klassieke carillonrepertoire oprekken en nieuwe publieksgroepen aanspreken. Met zijn mobiele beiaard – de toerbeiaard – speelt hij op bijzondere locaties, binnen én buiten, en brengt hij klokkenmuziek in contact met dans, theater, educatie en totaalspektakels.

Jan studeerde aan de beiaardschool van Mechelen en behaalde een master Muziek aan LUCA School of Arts in Leuven. Hij is als docent verbonden aan de Koninklijke Beiaardschool Jef Denyn en de academie in Mol en hij is actief als bestuurslid van de VZW die de nieuwe beiaard in Neerpelt realiseerde. Als concertbeiaardier reist hij internationaal en geniet hij faam om zijn vernieuwende stijl en genre- overstijgende benadering.


Evenement tijdschema's (1)

Do 9 oktober 2025
-
cewebadmin cewebadmin

Do 28 september

Den Bosch

Vr 29 september

Den Bosch

Zo 1 oktober

Heusden

Data